Instalacja pomp ciepła

Poszukując nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań ogrzewania domu warto zainteresować się pompami ciepła. Powietrzna pompa ciepła pozwala na ogrzewanie domu z ciepła atmosferycznego i to nawet przy temperaturach rzędu -10 stopni (a nawet mniej). Dlatego warto rozważyć instalację pompy ciepła. Warszawa z całą pewnością jest miastem, w którym nowoczesne źródła energii i ciepła będą mile widziane. Ogrzewanie pompą ciepła jest niezwykle tanie w eksploatacji. W zasadzie jedynym kosztem (poza serwisowaniem pompy) są opłaty za energię elektryczną. Pompy ciepła można podzielić na kilka rodzajów.

Pompy ciepła
Instalacja pomp ciepła

Najczęściej stosowane to:
– powietrzna pompa ciepła;
– gruntowa pompa ciepła;
– wodna pompa ciepła.

Montaż pomp ciepła w Warszawie często wymaga stosowania powietrznych pomp ciepła. Dzieje się tak ponieważ często brakuje miejsca na kolektor poziomy bądź odwiert na znaczną głębokość. Zastosowanie powietrznej pompy ciepła pozwala zrezygnować ze źródła dolnego co ma znaczenie szczególnie dla małych bądź zagospodarowanych już działek.

Montaż pomp ciepła w Radomiu pozwala często na wykorzystanie gruntowych bądź wodnych pomp ciepła. Często większe działki pozwalają na ułożenie kolektora poziomego i wykorzystanie ciepła gruntu. Oczywiście zarówno rozwiązanie gruntowe jak i powietrzne mają swoje wady i zalety. Ogrzewanie pompą ciepła ma szereg uniwersalnych zalet, a te zależne od rodzaju zastosowanej pompy to:
– brak konieczności ingerencji w grunt (pompa powietrzna);
– wyższa sprawność pompy, pozwalająca nawet w temperaturach – 20 stopni Celsjusza ogrzewać dom (pompy wodne i gruntowe).

Instalacja pompy ciepła jest inwestycją godną rozważenia w nowobudowanych jak i w remontowanych domach.

pompa ciepła
Scroll Up