Instalacja paneli fotowoltaicznych

Słońce to nieograniczone źródło światła i ciepła, które można wykorzystać, jako tak zwaną “zieloną energię”. To nic innego jak fotowoltaika, czyli zamiana energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Obecnie funkcjonuje bardzo dużo różnych możliwości, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, ale przy okazji aby zaoszczędzić – prąd elektryczny kosztuje coraz to większe pieniądze. Jednym z lepszych tego typu rozwiązań są właśnie panele fotowoltaiczne. 

montaż fotowoltaiki
fotowoltaika

Prawidłowy montaż oraz usytuowanie paneli słonecznych ma ogromny wpływ na wydajność instalacji, a co za tym idzie – na jej opłacalność. Zwykle panele montuje się na dachu, ale czasem również na elewacji. Wszystko zależy od lokalizacji budynku oraz jego otoczenia. Instalacja fotowoltaiczna uzyskuje największą sprawność, gdy jej powierzchnia czynna skierowana jest na południe, najlepiej pod kątem 30-40º do poziomu. Inne kierunki oczywiście nie są wykluczone, zmienia się jednak kąt nachylenia.

Sam montaż paneli fotowoltaicznych w Warszawie, czy w Radomiu polega na zamocowaniu ich w taki sposób, aby nie uległy zniszczeniu na skutek warunków atmosferycznych oraz na bezpiecznym podłączeniu przewodów elektrycznych do istniejącej instalacji budynku wraz z zainstalowaniem niezbędnego osprzętu. Fotowoltaika to oszczędność pieniędzy i środowiska. Darmowy prąd ze słońca, a ponadto gwarancja ponad dwudziestu pięciu lat bezobsługowej pracy.

instalacja panele fotowoltaicznych
Scroll Up